האם נסיעה בטורים גבוהים יותר הורסת את המנוע?

טיפול תחזוקה למנוע

נהיגה אגרסיבית, לא נהיגה מהירה, מאמצת את המנוע של המכונית. בעוד נהיגה מהירה מפעילה לחץ על המנוע, מאמץ זה יהיה מינימלי אם מגיעים למהירויות גבוהות יותר בצורה חלקה. למרות שמכוניות מסוגלות לנוע במהירות, סגנון נהיגה אגרסיבי יקצר את החיים של רכיבי מנוע רבים.

מכוניות יכולות להתמודד עם מהירויות גבוהות

אך נהיגה מהירה קבועה תגרום לעלויות תחזוקה גבוהות יותר בטווח הארוך. אם תבחר לנהוג מהר, סביר להניח שתוציא יותר כסף על החלפה או תיקון של חלקי מנוע, דלק, החלפת צמיגים באופן קבוע יותר, וייתכן שתצטרך לשלם קנסות משטרה אם תנהג מהר מדי. בעוד שמכוניות מודרניות מעוצבות ונבנות כיום להתמודד עם מהירויות גבוהות, נסיעה קבועה במהירויות הגבוהות תגרום לכך שתצטרך להפריש תקציב תחזוקה מכיוון שהדבר עלול לשחוק את רכיבי המכונית במהירות.

נהיגה במהירות שיא אמורה לגרום נזק למכונית מכיוון שהיא מפעילה לחץ על המנוע וחלקים אחרים של המכונית

כשאתה נוסע מהר מדי, במהירות גבוהה ממה שצריך, זה משפיע על המנוע שלך ומעמיס עליו שלא לצורך. בעת נהיגה במזג אוויר קר, אתה יכול להגן על המנוע שלך על ידי אי נסיעה במהירות מלאה או האצה.

כך תוכל להגן על המנוע שלך ולהמשיך לנסוע במהירות גבוהה בנסיעות ארוכות. עם זאת, נהיגה בדרך זו מסוכנת, שכן היא עלולה לפגוע במנוע. אל תנהג לאט עד כדי לחסום כלי רכב אחרים שנעים במהירות רגילה ובטוחה.

יש לנקוט משנה זהירות בנהיגה במהירויות גבוהות מזה, שכן לא ניתן לזהות הולכי רגל, רוכבי אופניים ואנשים אחרים. זכור שמגבלות המהירות מצביעות על המהירות המרבית שאתה יכול לנהוג במצב טוב.

המשתמש אחראי להתאים את מהירות הנסיעה בהתאם לתנאי הדרך

לדוגמה, אם מזג האוויר גרוע או יש הרבה תנועה, אתה צריך לנסוע לאט יותר מהמהירות שנקבעה. אתה צריך לוודא שאתה לא מעמיס את המנוע על ידי נסיעה מהירה מדי, במיוחד כאשר אתה רק מתניע את המכונית במזג אוויר קר.

ודא שהרכב שלך בחנייה או ניטרלי לפני התנעת המנוע. הניחו למכונית לפעול בסרק במשך 30-60 שניות לאחר ההתחלה כדי לאפשר לשמן להתחמם ולזרום דרך המנוע. אם הרכב פעל, הרם את מכסה המנוע ואפשר למנוע להתקרר במשך 15 דקות לפחות.

נהיגה מהירה במשך כ-20 דקות תסייע בניקוי פיח מהמנוע. נהיגה תקופתית במהירות גבוהה יכולה לנקות פיח מהמנוע. הסרת שומנים מהירה פעם בשנה או שנתיים תשמור על ניקיון המנוע מפיח תוך פחות משעה של פעולה. 

הידוע בכינויו כוונון איטלקי נהיגה במכונית במצערת מלאה מעת לעת

יכולה באמת לעזור בסילוק משקעים שהצטברו במנוע ובפליטה. אין צורך לנקות את שלדת הרכב בכל נסיעה, אך רצוי לעשות זאת מדי פעם. שטיפת גחון אינה הכרחית בכל פעם שאתה עולה מאחורי ההגה, אבל מדי פעם שפריץ מהחלק התחתון של המכונית שלך הוא רעיון טוב כדי לשחרר את החומר שלוכד תרכובות קורוזיביות וסותם את יציאות הפליטה. אם אתם רוצים לנקות מתחת למכסה המנוע, פארוקי ממליצה לא לשטוף את הרכב ולהשתמש בסמרטוט ובמברשת שיניים.

קרבון קלין למנוע 

engine clean ניקוי פיח מהמנוע הוא כנראה הפתרון הטוב ביותר להימנע משחיקת חלקי מנוע, אך גם אז מים עלולים לגרום לבעיות. אם אתם מתכננים לנקות את המנוע מפיח כראוי, להכין אותו למכירה או שירות, זו יכולה להיות עבודה גדולה. סילון של מי סבון, מברשת קצף ושטיפה מהירה מנקים את המנוע מפיח, אבל אתה יכול להסתיים עם מנוע מבריק שלא יתניע, או גרוע מכך. engine clean גם ממליץ להימנע מהכנסת מים לגנרטור, למחשב המנוע ולמסנן האוויר אם אתה יכול למצוא אותם.

כמו כן אם אתה נוסע כל כך מהר

אתה מפעיל לחץ על כל החלקים הנעים הקטנים של המנוע, מה שעלול לגרום לו להישחק מהר יותר. בנוסף, כשאתה נוסע כל כך מהר, זה אומר לחץ נוסף על כל החלקים הנעים הקטנים במנוע, מה שעלול לגרום להם להישחק מהר יותר. נהיגה מהירה מזיקה למנוע, תיבת ההילוכים, המתלים וחלקים אחרים של המכונית שלך מכיוון שהיא מתבלה אותם מהר יותר. זה יכול להוביל להצטברות ועלול לגרום לרכב שלך לעבוד קשה מהרגיל.

אותו דבר יכול לקרות כאשר אתה נוסע מעל מהמורות

שעלולות להזיק לרכב שלך. האצה מהירה, מהירויות גבוהות, בלימה חזקה ופניות, כולם נחשבים לסימנים לנהיגה בטוחה. אותם הרגלי נהיגה רעים יכולים להרוס את המשאית או המכונית שלכם, וזה נכון גם אם לא התרסקתם. אם אתם רוצים להגן על הרכב שלכם כדי שלא תצטרכו לשאול אם נסיעה במהירות שיא פוגעת במכונית או מפעילה לחץ על המנוע, עליכם להתחיל לתרגל הרגלי נהיגה טובים.

קל להבין מדוע אתה רוצה להשוויץ במכונית מהירה

אבל אנו מאמינים שנסיעה בטוחה היא הדרך הטובה ביותר להראות שאכפת לך מהמכונית שלך. חובבי רכב רבים אוהבים את הריגוש שבנהיגה מהירה, את הריגוש שבכניסה מאחורי ההגה של מכונית עם מנוע חזק. הסיבה לכך היא שמנועי רכב מודרניים מתוכננים מתוך מחשבה על הרגלי הנהיגה של ימינו, כולל נהיגה עירונית. מדי פעם יש צורך להניע את המנוע במרץ, כלומר במהירויות גבוהות ועם מצערת פתוחה לרווחה, כדי שיוכל לפעול בצורה חלקה.

אבל האצה איטית מאוד מונעת מהמנוע לעבוד בתנאי נהיגה רגילים ועלולה להקשות מאוד על תפעול ההילוכים והמנוע

אם אתה נוסע מהר יותר, המנוע שלך ישתמש יותר בנזין או דיזל למייל ותיבת ההילוכים שלך תתבלה. בתקופה זו חשוב לשמור על מקל המצערת במהירות נמוכה יותר וכן לשנות את המהירות מדי פעם. המתנה של דקה עד שזה יקרה מאריכה את חיי המנועים, אבל אם אתה בהחלט חייב לצאת לכביש, סע בזהירות את הקילומטר או שניים הראשונים.

המשך הרמה של הרכב ונהיגה חלקה במהירויות גבוהות ישפיעו בהכרח לרעה על המנוע לאורך זמן

ככל שיופעל לחץ רב יותר על חלקיו והנוזלים העיקריים שלו. לדברי המומחה שלנו, לא מדובר בחבטה רגילה במנוע, אלא בהקפדה על לוחות זמנים וטיפול תחזוקה למנוע שיעזרו בצורה הטובה ביותר לשמור על ניקיון מושלם של הכל.

מה היה לנו עד עכשיו?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

להתקין טלוויזיה בחדר השינה

טלוויזיות הן מרכיב עיקרי בסלון, אבל יותר ויותר אנשים מציבים מסכים במקום שמעולם לא חשבו לשים אותם לפני כן התקן טלוויזיה בחדר השינה: טלוויזיות הן

מיהו היבואן של מוצרי קמגרה בישראל?

קמגרה ישראל מייבאים באופן רשמי את קמגרה, תחליף ויאגרה להקלה על אימפוטנציה ושיפור התפקוד המיני. בדומה לוויאגרה, קמגרה מבוססת על סילדנאפיל, חומר פעיל שמגביר את

איזה תקלות נפוצות יש במחשבים ניידים?

איזה תקלות נפוצות יש במחשבים ניידים?   מחשבים ניידים הם מכשירים יומיומיים שבהם אנו משתמשים כדי לגשת לאינטרנט, לאחסן את הקבצים שלנו ופשוט לנהל שיחה