מצב הרובל הרוסי – מה קורה ולמה זה חשוב

במאמר זה נחקור את הסיבות למשבר הרובל הרוסי ואת השפעותיו על כלכלת רוסיה.

מבוא: מהו הרובל הרוסי?

הרובל הרוסי הוצג ב-13 בנובמבר 1991, ולא הוחלף בעיצוב חדש עד 1998. הרובל הרוסי החליף את הרובל הסובייטי בשיעור של 1 רובל חדש ל-10,000 ישנים. הבנק הממלכתי של הפדרציה הרוסית הנפיק שני סוגי רובלים: הרובל הסובייטי הישן והרובל הרוסי החדש. שיעור האינפלציה בשנת 1992 היה 450,000%. בשנת 1993 עמדה האינפלציה על 2.6 מיליון אחוז. הבנק המרכזי של רוסיה הפסיק להנפיק רובלים סובייטים ב-1 בינואר 1998. במקומם החלה להפיץ סדרה חדשה של שטרות ומטבעות עם ערכים של 10, 50, 100, 500 ו-1000 רובל.

מה קורה לרובל הרוסי?

הרובל הרוסי חווה משבר מתחילת 2014. הוא פוחת מול הדולר האמריקאי, כמו גם מטבעות אחרים. הבנק המרכזי של רוסיה נקט במספר צעדים כדי לנסות לעצור זאת, אך עדיין לא ברור מה יקרה. אל הרובל. הרובל הרוסי חווה משבר מתחילת 2014. הוא פוחת מול הדולר האמריקאי כמו גם מטבעות אחרים. הבנק המרכזי של רוסיה נקט במספר צעדים כדי לנסות לעצור זאת, אך עדיין לא ברור מה יעלה בגורל הרובל.

למה זה משנה?

זה משנה כי הכלכלה הרוסית היא השנייה בגודלה בעולם. רוסיה היא שחקנית מרכזית בשווקים גלובליים רבים ויש לה השפעה רבה על הכלכלה העולמית.

זה משנה כי רוסיה היא אחת מיצרניות הנפט המובילות בעולם. הם גם אחד מיצואני הגז המובילים ויש להם את אחת ממאגרי הגז הטבעי הגדולים בעולם. הכלכלה הרוסית מסתמכת במידה רבה על משאבי הטבע הללו כדי לתדלק את צמיחתה.
למידע מורחב בנושא של מצב הרובל הרוסי – מה קורה ולמה זה חשוב כדאי לבקר ב-

 אתר שגרירות רוסיה בתל אביב

קנסות לחיילים שישתמשו בטינדר


פוטין: אני לא מנסה למשוך זמן בעזרת המו"מ

הקרמלין: יוקם פארק שעשועים בחצי האי קרים


הקרמלין: נסיגה תמורת מקדונלד'ס

פוטין השווה עצמו להארי פוטר


הקרמלין: אף חייל רוסי לא נהרג

שת"פ חדש בין סין ורוסיה

 

 

מסקנה: עתידו של הרובל הרוסי

לאחר התמוטטות ברית המועצות, הכלכלה הרוסית הייתה מושבתת. הרובל הרוסי היה שווה שבריר ממה שהיה שווה קודם לכן.

 

קשה לומר מה יעלה בגורל הרובל הרוסי בעתיד. אבל דבר אחד בטוח, זה יהיה מטבע חשוב שתהיה לו השפעה גדולה על הכלכלה והפוליטיקה העולמית.

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

המלצה על הבלנדרים המובילים מסדרת קונג פו

מחפשים בלנדרים איכותיים שמציעים ביצועים מרשימים לצד נוחות שימוש ואמינות?סדרת קונג פו של גולד ליין היא הבחירה המושלמת עבורכם!הנה שני דגמים מומלצים במיוחד שישדרגו את

איך מזהים את פשפש המיטה

פוסט זה בבלוג מאיר עיניים לקוראים על זיהוי פשפשי המיטה, בעיה נפוצה בהרבה משקי בית. הוא מספק מדריך מפורט לאיתור מזיקים אלה ונותן לך עצות

אינסטגרם לא מתחבר

בתפנית מזעזעת של אירועים, אינסטגרם, פלטפורמת המדיה החברתית הפופולרית בעולם, לא מצליחה להתחבר למשתמשים ברחבי העולם. ההפסקה הבלתי צפויה הזו מעוררת סערה בקרב מיליוני המשתמשים